Aneta Winiarz Dudzik – bohaterka własnych zmian !

Dietetyk, trener personalny, zawodniczka sportów sylwetkowych.

Odchudzasz ludzi, rzeźbisz ich ciała, motywujesz do działania.

Prowadzisz fanpage: https://www.facebook.com/anetawiniarz/

Grupę : Bohaterki Własnych Zmian

https://www.facebook.com/groups/193777277900523/

Twoja strona to : https://anetawiniarz.pl/

Agata: Anetko, sport, ruch to dla Ciebie najważniejsza część życia, jesteś związana ze sportem chyba od dziecka. Ja pamiętam siebie z dzieciństwa, że lekcja wf – nie była dla mnie najbardziej ulubioną lekcją, lecz lekkim przymusem. Generalnie unikałam niektórych ćwiczeń. Teraz to się mści, skrzywieniem kręgosłupa, zmianą wagi. Kiedy to zainteresowanie sportem u Ciebie tak na poważnie zakiełkowało, że postanowiłaś się tym zająć zawodowo?

Aneta: Zainteresowanie sportem na poważnie zakiełkowało na 1 roku studiów. Studiowałam na AGH i z każdym kolejnym rokiem wiedziałam, że chce w życiu robić coś innego 🙂 Zajmować się sportem i swoją pasją. A początek był prosty – przytyłam i chciałam się zmienić 🙂

Agata : Pomagasz klientom w utrzymaniu pięknej sylwetki lub w jej odzyskiwaniu. Traktujesz klientów kompleksowo, przez dobór właściwej diety, treningi oraz suplementacje. Jacy klienci do Ciebie najczęściej przychodzą ?

Aneta: Bardzo różni. Coraz częściej przychodzą do mnie osoby z poważnymi problemami, lub takie, które są już doświadczone w kwestii diety i treningu, potrzebują więcej. Więcej wiedzy, doświadczenia lub porady osoby trzeciej czyli trenera, dietetyka. Nie raz też mam osoby, które po prostu potrzebują wsparcia i motywacji w swoich postanowieniach.

Agata : Jak już wspominałam, nie lubię ćwiczyć. Lubię ruch, ale taki, która nie sprawi mi dużego wysiłku, bólu. Wybieram sporty rekreacyjne.  Czyli nordic walking, narty, pływanie. Ale jak już mam czuć ból mięśniach to się zastanawiam, czy warto cierpieć. Jak Ty zachęcasz takich klientów jak ja, aby się zdecydowali na regularne treningi ?

Aneta: heh sama dobrze wiesz! Wydaje mi się, że staram się ich zachęcić dobrym nastawieniem, śmiechem i po prostu urozmaicaniem tego sportowego czasu. Jeśli nie lubią ćwiczyć to muszę zrobić wszystko, aby dobrze się bawili, ale też pożytecznie spalili kalorie 🙂 Zawsze jakiś wspólny temat się znajdzie.

Agata: Aby trening był efektywny pewnie ważna jest pora dnia kiedy się ćwiczy. Dla tych co mogą wybierać, którą porę dnia polecasz ?

Aneta: Proponuje środek dnia. Dla większości jest to pora kiedy jesteśmy już wybudzeni, a nie jesteśmy jeszcze zmęczeni. Dla mnie osobiście bardzo ważne jest też to, żeby ćwiczyć z “wolną głową”, czyli pora idealna, to ta kiedy nigdzie się już nie śpieszę i mam wszystko zrobione co planowałam.

Agata: Wiem, że organizujesz obecnie wyzwanie w swojej grupie na fanpage: „Bohaterki Własnych Zmian”. Czy to wyzwanie to przygotowanie już do Sylwestra i końca roku ?

Aneta : Rzeczywiście na grupie BOHATERKI WŁASNYCH ZMIAN trwa wyzwanie treningowe. Jest to wyzwanie w tym momencie dedykowane „Sylwestrowi”, ale nie tylko. Wyzwanie trwa 3 miesiące i można je zacząć w dowolnym, dobrym dla siebie momencie. Wszystkie treningi i diety są kompleksowo zaplanowane, krok, po kroku , tak abyśmy osiągnęły super efekty w 3 miesiące. Zapraszam !

Agata: Wracając do diety. Czy zdarza Ci się prowadzić treningi i dobierać dietę dla osób z chorobami immunologicznymi na przykład Hashimoto ?

Aneta: Tak jak najbardziej. Choroby autoimmunologiczne występują niestety co raz częściej i naprawdę przez te parę lat bycia trenerem, dietetykiem miałam, przyjemności pracować z wieloma osobami borykającymi się z problemami tarczycy i nie tylko.

Muszę podkreślić, że dieta bezpośrednio wpływa na choroby związane z układem pokarmowym, alergie i nietolerancje pokarmowe natomiast w przypadku chorób autoagresji skuteczność wprowadzenia diety eliminacyjnej jest kwestią sporną. Osobiście uważam, że zawsze warto spróbować i przekonać się czy w naszym indywidualnym przypadku ograniczenia żywieniowe pomogą. Składniki problematyczne to zazwyczaj zboża glutenowe, nabiał, czasami rośliny strączkowe. Każdą sytuację należy rozpatrzeć indywidualnie.

Anetko : niedawno organizowałaś wyjazd FIT w pięknym miejscu Beskidzki Raj.
Ponieważ sama uczestniczyłam w tym wyjedzie uważam, że bardzo trafiony pomysł. Kobiety potrzebują odskoczni, resetu i zrobienia czegoś tylko dla siebie.

Aneta: Tak, organizowałam pierwszy wspólny wyjazd fit i na pewno będą kolejne 🙂 Dziewczyny były zachwycone, choć najlepiej je pytać o zdanie:) Mi osobiście wydaje się, że po prostu tego potrzebujemy – odskoczni, odpoczynku i czegoś co robimy dla siebie i swojego zdrowia. Planuje aby każdy wyjazd był dedykowany troszkę innym tematom, np joga, taniec, coaching , fizjoterapia i masaż – zależy mi na tym aby osoby, które jadą po raz kolejny za każdym razem wynosiły z niego coś nowego dla siebie.

Agata: Jako trener przebywasz dużo czasu w miejscu gdzie działa klimatyzacja i jest przesuszone powietrze. Jak sobie radzisz z pielęgnacją skóry twarzy ? Jakie preparaty stosujesz, aby tak ładnie młodzieńczo wyglądać ?

Aneta: Powiem szczerze, że odkąd przekonałaś mnie do marki Colway, korzystam wyłącznie z niej. Te kosmetyki są zaskakująco dobre i moja twarz wygląda po nich młodziej i bardziej świeżo. A to co lubię najbardziej to to, że mnie nie uczulają, miałam z tym wcześniej duży problem.

Agata. Czy masz jakiś najbardziej ulubione kosmetyk, bez którego się nie rozstajesz nawet na wakacjach?.

Aneta: Należę do osób minimalistycznych, więc zawsze mam przy sobie tylko to co potrzebuje i lubię :). Nigdy nie rozstaje się z pomadką do ust Colway.

Kolagenowym żelem do mycia twarzy,

Kolagenowy żel do mycia

Atelowodą komórkową – sprayem z wit C

Atelowoda komórkowa

Kolagen ze złotem i jedwabiem

Atelokolagen

Uwielbiam też atelomaskę na noc, którą stosuję również jako krem na noc.

ATELOMASKA KREM NA NOC

 – to są kosmetyki do mojej codziennej pielęgnacji, również na wakacjach.

Agata: Cieszę się ogromnie, że dołączyłaś do grona zadowolonych ambasadorek produktów Colway.

Często szukamy długo produktów, które mają spełnić nasze oczekiwania, nawet sięgamy po te droższe zagraniczne. Niekiedy nie wiemy, że tutaj w Polsce produkujemy najprostsze i najsilniejsze kosmetyki naturalne, na bazie kolagenu naturalnego.

Możesz kupić je w moim sklepie : www.vitalcollagen.pl

i poradzić się jeśli masz problem. Zapraszam Agata

Polub i udostępnij: