Zanim odpowiem na najczęściej zadawane pytanie przez Klientki jeszcze kilka słów wyjaśnienia:

Co to jest kolagen ?

Kolagen jest najważniejszym białkiem w ludzkim organizmie nazywanym – „białkiem młodości”. Stanowi aż 30% komórek białkowych skóry i niektórzy uważają go za swego rodzaju rusztowanie dla skóry. Dodatkowo znajduje się w ścięgnach, włosach, paznokciach, kościach oraz stawach. To dlatego jego ubytki mogą być przyczyną dotkliwych zaburzeń ruchu, sztywnienia kończyn, powstawania zmarszczek, cellulitu czy wypadania włosów. Kolagen ochrania również narządy wewnętrzne, takie jak nerki, wątroba czy żołądek. Udowodniono, że ten składnik ma wpływ na układ immunologiczny i neutralizuje ilość toksyn w organizmie.

Dlaczego rybi ?

Najlepszym produktem jako kosmetyk i suplement  jest kolagen rybi, ponieważ jego budowa jest prawie identyczna z kolagenem ludzkim. Kolagen rybi zawiera te same aminokwasy co kolagen ludzki: PROLINA, HYDROKSYPROLINA I HYDROKSYLIZYNA. To podobieństwo sprawia, że kolagen szybciej przenika do komórek. Kolagen rybi jest w 100% naturalny i łatwy w przyswojeniu dla człowieka. Mogą go stosować wszyscy. Od kobiet, które chcą na dłużej zatrzymać młody wygląd twarzy, po młode osoby, które zmagają się z trądzikiem i wypryskami. Polecany jest paniom w okresie menopauzalnym, które borykają się ze skórnymi przebarwieniami, oraz osobom w podeszłym wieku, które mają problemy z układem ruchu. Do osób, które powinny regularnie stosować kolagen, należy dodać również sportowców.

Podawany na skórę w postaci żelu i przyjmowany do wewnątrz w kapsułkach codziennie, regularnie przynosi niesamowite efekty.

  • Zatrzymuję proces starzenia,
  • regeneruję komórki,
  • uruchamia zwiotczałe mięśnie do prawidłowej pracy,
  • odbudowuje nasze komórki stocznie do właściwej pracy naszego kolagenu ustrojowego.

Efekty jego stosowania są widoczne po kilku tygodniach, a w przypadku narządu ruchu po kliku miesiącach.

Ja osobiście jestem przykładem, gdy zakupiłam pierwszy raz 4 lata temu kolagen Platinum i kolagen w kapsułkach, aby poprawić kondycję stawów po przebytym rzucie gorączki reumatycznej wiele lat temu. Po dwóch miesiącach od regularnego spożywania preparatu kolagenowego Colvita, przestały mi wypadać włosy, i mogłam wreszcie po kilku latach pomalować już mocne paznokcie.

 

Co to jest botoks ?

Jest bardzo popularnym środkiem stosowanym do wygładzania zmarszczek. Kobiety lubią po niego sięgać, gdyż jest szybkim i niemal bezbolesnym sposobem na gładką cerę.

Spolszczony botoks czy oryginalny „Botox” to w rzeczywistości nazwa handlowa produktu, którego substancją czynną jest toksyna botulinowa, najsilniej działająca naturalna toksyna, bardziej znana jako jad kiełbasiany. Toksyna botulinowa wytwarzana jest przez Clostridium botulinum jedną z odmian bakterii Clostridium. Jest to bakteria beztlenowa, dla której idealnym środowiskiem są różnego rodzaju konserwy i słoiki. Najbardziej lubi jednak przetwory domowe i to nie tylko te przygotowywane z mięsa. Zatrucie jadem kiełbasianym może być naprawdę bardzo niebezpieczne i niejednokrotnie kończy się śmiercią. Jednak niewielkie dawki toksyny botulinowej, podawane umiejętnie i w odpowiednich odstępach czasowych, stosowane w celach leczniczych i podczas zabiegów medycyny estetycznej nie stanowią takiego zagrożenia. Ale czy w dłuższym odstępstwie czasowym i przy regularnym jego wstrzykiwaniu, czy aby na pewno ?

Na ten temat jest sporo artykułów w internecie.

Nie każdy lekarz medycyny estetycznej, chce jasno powiedzieć o skutkach ubocznych stosowania botoksu.

Każda przyjemność ma jednak swoje ciemne strony.

Już sama nazwa – toksyna botulinowa powinna dać nam do zastanowienia, czy takie coś chcemy mieć w swoim organizmie.

Rozważając obstrzykiwanie twarzy botoksem, warto mocno się nad tym zastanowić. Chwilowy efekt „odmłodzenia” nie jest wart uśmiercania tkanek. Możemy być pewni, że taka „zabawa” bardzo szybko doprowadzi do degeneracji struktur anatomicznych oraz funkcji fizjologicznych. Badania naukowe dowodzą, że botulina nie uwalnia się z organizmu, ani nie wchłania jak kwas hialuronowy, tylko w nim zostaje. Gorzej jak obstrzykiwania wykonujemy w okolicy głowy. Botulina doprowadza do zwyrodnienia tkanek w mózgu, a w efekcie do ich martwicy i chorób neurologicznych.

Nie szukając daleko, wystarczy spojrzeć na twarz aktorek czy celebrytów, którzy nie potrafią zachować umiaru w stosowaniu zastrzyków z botoksu. Ich twarze są nienaturalne, zniszczone, zniekształcone i na pewno daleko im do oczekiwanego efektu odmłodzenia?

Chcecie takich skutków ubocznych? Ja na pewno nie :-).

Jaka jest zatem alternatywa?

Naturalną i w stu procentach bezpieczną alternatywą jest polski kolagen naturalny – polskie odkrycie biotechnologów – kolagen Colway.

Colway jest jedynym posiadaczem patentu na naturalny kolagen (Prawo ochronne Nr 206813).

Nie mniej jednak mam Klientki, które myślą o botoksie i takie, które już botoks stosują regularnie co 6 miesięcy.

 

Przechodząc do pytania, czy kolagen przeszkadza botoksowi ?

Absolutnie nie, za to botoks przeszkadza kolagenowi.

Kolagen działa w głębokich partiach skóry właściwej, gdyż pod wpływem wody i temperatury ciała rozpada się na peptydy i aminokwasy. Działa wolno, ale skutecznie i efektywnie na tkankę. Z czasem kondycja skóry się poprawia, znikają drobne zmarszczki skóra jest nawilżona i nieodwodniona – dzięki temu napięta i gładka.

Kolagen Naturalny natomiast nie posiada żadnych skutków ubocznych a jego stosowanie jest w 100% bezpieczne dla organizmu człowieka i możliwe na całym ciele a nie tylko na twarzy.

 

Botoks działa  działa w obrębie płytki nerwowo-mięśniowej. Zawarta w tych preparatach botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy. Działanie jej nie ma charakteru trwałego i zanika w okresie od 3 do 5 miesięcy.

Porównujemy ceny kuracji kolagenowej przez 6 miesięcy i zabiegu z botoksem na okres działania też 6 miesięcy.

Kuracja kolagenowa to inwestycja w butelkę kolagenu platynowego 100 ml i atolowody komórkowej 100 ml – około 400 zł

Kolagen Colvita w kapsułkach + Witamina C = około 350 zł

Kolagen w żelu można stosować, też inne partie ciała oraz doraźnie w  razie poparzeń słonecznych.

Podobnie atelowdę komórkową. Po 6 miesiącach efekty są już tak widoczne i zauważalne pozytywnie na urodzie. Możemy taką kurację spokojnie przerwać i wrócić kiedy tylko zechcemy.

Inwestycja w urodę dziennie to 4 zł

 

Zabieg botoks – zmarszczki poprzeczne czoła – cena 400 – 500 zł

Po 5 – 6 miesiącach trzeba ponowić zabieg. Trudno mówić o inwestycji raczej o stałym wydatku i uzależnieniu od botoksu.

Podsumowując to Ty decydujesz co wybierzesz za nim się zdecydujesz na poprawę urody.

Wersja przyjemna – kolagenowa

Wersja moim zdaniem ryzykowana i mniej przyjemna – botoksowa.

 

 

 

Polub i udostępnij: