Atopowe zapalenie skóry czyli AZS

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest to przewlekła, nawrotowa choroba zapalna.

Atopowe zapalenie skory w ciężkich przypadkach może zajmować praktycznie wszystkie okolice ciała, w tym owłosioną skórę głowy. Zmiany w przebiegu AZS umiejscowione na skórze owłosionej głowy są szczególnie typowe dla okresu niemowlęcego. Cechuje je obecność rumieniowo-grudkowych ognisk barwy żywoczerwonej z wyraźnymi przeczosami i nadżerkami, często pokrytymi krwotocznymi strupami. Skóra jest zgrubiała i ma cechy zliszajowacenia, szczególnie w okolicach karku. U części chorych obserwuje się dyskretne złuszczanie, podobne do cech łojotokowego zapalenia skóry. Włosy pozostają suche, są łamliwe i przerzedzają się. W przebiegu AZS u dzieci u niewielkiego odsetka pacjentów dochodzi do obniżenia linii włosów na czole. Towarzyszący silny świąd powoduje nadmierne drapanie i pocieranie.

Badania i publikacje naukowe donoszą, że do AZS jest predyspozycją genetyczną, i mają na nią też czynniki środowiskowe (zanieczyszczenia środowiska, warunki bytowe), alergeny pokarmowe, czynniki psychiczne, stres oraz infekcje.

Co robić kiedy ta choroba już na dobre opanowała nasze ciało, a preparaty zapisane przez lekarza pomagają tylko połowicznie?

Co robić jak odstawimy leki sterydowe,  choroba wraca i to z dużą siłą rażenia ?

Natrafiłam na materiał, że leczenie przeciwgrzybicze przyczynią się do poprawy klinicznej u pacjentów z AZS.

http://www.pm.microbiology.pl/web/archiwum/vol5232013307.pdf

 

Jednak medycyna akademicka w przypadku leczenia tego typu schorzeń nie proponuję preparatów wolnych od sterydów i leków chemicznych, które długotrwale stosowane powodują, że skóra staję się cienka i bardziej wrażliwa na pękanie w przypadku nawrotów choroby.

Rok temu trafiła do mnie klienta, która cierpi na AZS. W przypadku osłabienia odporności, prawie natychmiast na twarzy pojawia się stan zapalny –  buzia wygląda jak po oparzeniu słonecznym.

Z uwagi na duże swędzenie i częste drapanie, u klientki powstały blizny. Typowe leki przepisywane od dermatologa nie zdały egzaminu. Klientka choruję na tę chorobę od dziecka.

Doradziłam Jej, że w przypadku takich problemów, bardzo ważne będzie tutaj dokładne i bezpieczne:

I. Oczyszczanie skóry, bez uszkodzenia płaszcza lipidowego i wysuszenia naskórka.

Do tego celu doskonale nadaję się – kolagenowy żel do mycia ciała.

Kolagenowy Żel nie zawiera mydeł z grupy SLS – silnie wysuszających i podrażniających. Jest bardzo łagodny i wykonany w technologii Red Blood Cells, dzięki której możemy myć nim nawet noworodka.

Kolagenowy żel do mycia

II. Drugim etapem kuracji będzie działanie przeciwgrzybiczne.

Doskonale sprawdzi się pod tym względem preparat dr Krzysztofa Słonia.

Eliksir dr Słonia

Specjalistyczny kosmetyk do skóry z problemami, ultra bezpieczny preparat biobójczy, który likwiduje większość patogenów na naszym ciele.

Produkt zawiera nie znane dotąd chemisorpcje połączenie srebra i tlenu oraz wodę heksagonalną.

Zawarty w produkcie AXONNITE SILVER jest produkowany zgodnie  rygorystyczną normą ISO 13485 przeznaczoną dla wyrobów medycznych.

75 ml tego antybakteryjnego płynu w kompozycji dr Krzysztofa Słonia – polskiego wynalazcy m in. materiału wybuchowego stosowanego powszechnie w kosmonautyce pod nazwą (sześcionitrostilen).

Preparat chwalony jest przez użytkowników za efektywne hamowanie zakażeń oraz postępów zmian chorobowych wywoływanych przez mikroby.

III. Trzeci etap – podtrzymanie kwasowości skóry

Tym zajmie się Kolagen Silver – polski jedyny patent na metodę pozyskiwania kolagenu ze skór rybich.

Silver kolagen

Kolagen naturalny z uwagi na najkrótsze INCI i na ph 5,5 zabezpieczy przed rozwojem na skórze bakterii i grzybów. A obecność aminokwasów : prolina, glicyna, oraz hydroksyprolina i hydroksylizyna, które są zgodne ze skórą ludzką, złagodzi stany zapalne i za stymuluje fibroblasty do produkcji własnego kolagenu. Dodatkowo wyrówna blizny powstałe na skórze pod wpływem wyprysków i ciągłego „drapania”.

Klientka poprosiła mnie o wyliczenie, ile będzie kosztować kuracja – 9 miesięczna stosowania preparatów, bo dokładnie na tyle ich staczy, przy codziennym stosowaniu – 2 dziennie.

Miesięczna inwestycja w powyżej wymienione preparaty to kwota około 50 zł

Dzienna kuracja to 1,66 zł wszystkich trzech preparatów.

Jeśli chcesz wypróbować naturalnych produktów w terapii atopowego zapalenia skóry, bez skutków ubocznych, a tylko z doskonałymi rezultatami, długo utrzymującymi się, bez częstych nawrotów – to skontaktuj się ze mną.

Kontakt

Dobierzemy wspólnie pod Twoje potrzeby preparaty – wyprodukowane  w Polsce przez polskich biotechnologów na bazie polskich odkryć biotechnologicznych.

 

 

 

 

Polub i udostępnij: