Sensacyjny najnowszy dermokosmetyk dla Vegan – KOLAGEN VEGE

Produkt oparty o sensacyjny polski wynalazek autorskiej metody pozyskiwania aktywnej biologicznie hydroksyproliny pochodzenia roślinnego VEGE. Kolagen wegański jest żelem kosmetycznym, który tworzą niskocząsteczkowe (ok. 50 – 100 kDa), czyli wysoce biodostępne peptydy oraz aminosacharydy (o masie ~33 kDa) pochodzenia wyłącznie roślinnego.

Kolagen wegański to prawdopodobnie pierwszy na świecie kompletny substytut kolagenu zwierzęcego, pozyskany wyłącznie ze świata flory.

W produkcie występują w niespotykanej dotąd na rynku formie – wszystkie aminokwasy tworzące kolagen, wraz z endogennymi oraz hydroksyproliną – jego najważniejszym budulcem.

By je skompletować sięgnięto po wiele składników roślinnych włącznie z materiałem wyodrębnianym z komórek macierzystych. Kompozycja ta odtwarza aminogram kolagenu ustrojowego kręgowców z pieczołowitością arcydzieła!

Uzupełniają ją składniki tak cenne, jak: niaceamid, kwas hialuronowy, kwas gliceryzynowy, kinetyna oraz kilkadziesiąt (!) ekstraktów roślinnych, minerałów, wielocukrów, polifenoli, flawonoidów, fitoestroli, karotenoidów, garbników, tiamin, hydrokwasów, terpenów, elektrolitów i witamin. Cząsteczki tworzące kolagen, spoiwo tkanek organizmów wyższych – w świecie odpowiadają za elastyczność i spójność ścian ich komórek. Jest to funkcja biologicznie bliźniacza. Efektywność aminokwasów roślinnych użytych w kosmetykach, jest ściśle zależna od odpowiedniej ich ekstrakcji oraz ich późniejszej funkcjonalności. Zastąpienie, w kosmetologii substancyjnej, kolagenu zwierzęcego zbiorem takich niskocząsteczkowych mikroprotein roślinnych, których kompozycja aminokwasowa odzwierciedla skład cząsteczki natywnego kolagenu w chwili aplikacji kosmetyku na skórę mogło zostać zrealizowane tylko w Polsce – w kraju, który od początku XX wieku wyprzedza światową biochemię białek kolagenowych o całą epokę.

 

Dla kogo Colway stworzył kolagen VEGE ?

Oczywiście dla wszystkich! Ale Kolagen VEGE marki COLWAY to pierwszy na świecie pełnowartościowy kosmetycznie żel peptydowy – jaki   r  ó  w  n  i  e  ż   można polecić osobom wyznającym filozofię wegańską, czyli styl życia polegający nie tylko na diecie wolnej od produktów zwierzęcych i odzwierzęcych, lecz na kultywowaniu wartości, które wieńczy brak krzywdy wyrządzanej trybem życia człowieka  środowisku naturalnemu, w tym w szczególności zwierzętom. Cel ten weganie realizują także poprzez eliminację produktów pochodzenia zwierzęcego ze wszystkich aspektów życia. W kosmetykach wegańskich występują wyłącznie wyciągi roślinne lub mineralne.  Ich wytwórcy gwarantują brak w składzie nawet śladu substancji pochodzenia zwierzęcego, czyli również wosku pszczelego, miodu, łoju, lanoliny, jajek, jogurtu, mleka, kwasu stearynowego, gliceryny, kazeiny, także karminu, ambry, piżma, chityny, jedwabiu, lanoliny, kawioru i wielu innych, w tym oczywiście także kolagenu i elastyny. Produkty z kolagenem dostępne na rynku są preparatami częściowo pozyskiwanym ze zwierząt. A znakomite żele kolagenowe, które w Polsce rozpropagował COLWAY pochodzą w 100% z rybich skór.  

Koncepcja produktowa alternatywnego kolagenu, opartego wyłącznie na surowcach roślinnych, jest więc bardzo atrakcyjnym przedsięwzięciem biznesowym. Dlaczego nie zamienić kolagenu odzwierzęcego na jego substytut pochodzący wyłącznie z roślin?

Kolagen VEGE jako pierwszy kosmetyk na świecie, zawiera w swoim składzie wszystkie aminokwasy tworzące kolagen, choć ich źródłem są wyłącznie rośliny!

Produkt został zainspirowany ideologią wegańską i wegańskim kodeksem etyki, ale efekt końcowy jest czymś, z czego możemy korzystać wszyscy.

Z pewnością pojawi się grupa konsumencka, dla której będzie to kosmetyk obiektywnie lepszy od żeli natywnych żeli kolagenowych z ryb.  Pierwszym przykładem takiej grupy będą osoby uczulone na białko rybie. Jest to zaledwie 0,2% populacji, ale jednak… Pomimo nazwy, kosmetyki wegańskie nie są bowiem skierowane wyłącznie do wegan. To produkty dla wszystkich świadomych konsumentów, którym nie są obojętne losy zwierząt i dla tych, którzy wybierają zdrowy styl życia. Pozbawione chemii i zbędnych konserwantów. Bardzo często kosmetyki wegańskie są jednocześnie ekologiczne, co oznacza, że sięgający po nie nigdy nie muszą się obawiać, że trafią na niebezpieczną substancję chemiczną, która mogłaby szkodzić nie tylko ich skórze, ale i zdrowiu. Należy jednak pamiętać, że nie każde eko może być wege, tak samo wege nie musi być eko. Oraz że wegetariański to nie wegański. Dla kogo stworzyliśmy ten sensacyjny produkt? 14 Osób deklarujących się jako weganie zamieszkuje w Europie od 1% do 4% w zależności od kraju. Ale odsetek konsumentów sięgających systematycznie po produkty wegańskie jest już znacznie większy. Obecnie przekracza 15 % populacji europejskiej, a w niektórych krajach Unii jest nawet znacznie wyższy.

Wynika to oczywiście z rosnącej świadomości zdrowotnej, także rosnącej świadomości o tym, jak i z jakich składników powstaje wiele produktów „dla wszystkich”. Trend wege wciąż więc przybiera na sile. Na samym jedynie Instagramie hasło „vegan” to prawie 70 mln hasztagów, więc wszystko wskazuje na to, że boom na produkty wegańskie w dużym stopniu przełoży się w najbliższych latach na wzrost tego rynku – nie tylko gastronomicznego. Trend ten napędzany jest głównie przez ludzi młodych, którzy starają się odżywiać w sposób świadomy i bardziej zbilansowany. Siłę trendu wege zauważyli także producenci kosmetyków. Dawno nie wolno już w UE testować ich na zwierzętach, ale markom kosmetycznym, które używają składników importowanych z krajów, gdzie ten zakaz nie obowiązuje, coraz mniej obojętny staje się bojkot dotykający je nie tylko ze strony wegan. Na stronach i forach internetowych pojawiają się listy producentów kosmetyków oraz nazw marek kosmetycznych, które weryfikowane są pod kątem testowania ich gotowych produktów, półproduktów, składników aktywnych lub kombinacji tych składników – na zwierzętach. Sprawdzane są też powiązania firm z dostawcami surowców kosmetycznych, które testowane były na zwierzętach. Trend wege i eko w branży kosmetycznej ma coraz większy wpływ nie tylko na składy kosmetyków, ale również na ich opakowania i konfekcję.  Jednak mimo ciągle rosnącego popytu, jak dotąd niewiele marek profesjonalnych może pochwalić się prawdziwymi kosmetykami wege. Tę niszę rynkową zagospodarowują więc mniejsze, bardziej elastyczne firmy. Kolagen Vege jest produktem nie tylko rewelacyjnym biotechnologicznie, ale także wychodzącym naprzeciw oczekiwaniom konsumentów świadomie kupujących produkty naturalne.  Wpisującym się doskonale w coraz silniejszy rynkowo i kulturowo trend wege. Bogaty pakiet aminokwasów, w tym wszystkich ośmiu egzogennych, wraz z unikalnym aminokwasem roślinnym – hydroksyproliną – stwarza nam możliwość oferty rynkowej, idealnie trafiającej we właściwy czas i trendy.  Proponujemy kosmetyk wpisujący się w tradycję i renomę żeli kolagenowych COLWAY, który dostarcza użytkownikom białkowych substancji odżywczych dla skóry, ale w pełni pozyskiwanych z roślin. Uznana Marka COLWAY jest gwarancją tego, że będą one w pełni wartościowe.

Polub i udostępnij: