Colvita to aktywny biologicznie kolagen w kapsułce.

Colvita to jedyny taki suplement diety w skali światowej.

Jest to kompletny zbiór doskonale przyswajanych aminokwasów pochodzących z liofilizowanego kolagenu naturalnego opartego na patencie prof. Andrzeja Frydrychowskiego. Na rynku od 2007 lat w niezmienionym składzie.Wzbogacony algami Fucus vesiculosus oraz silnym antyoksydantem witaminą E w postaci tokoferoli i tokotrienoli.

 

HYDROLIZATY SĄ TANIE I MAŁO SKUTECZNE

Kolagen jest obecnie jednym z najpopularniejszych suplementów diety. Ogromna większość producentów suplementów sprzedaje hydrolizowane peptydy kolagenowe (bydlęce, świńskie), jako hydrolizat kolagenu.

W rzeczywistości taki kolagen to po prostu „padlina peptydowa”. Bo czym różnią się wygotowane skóry, kości i chrząstki od porcji zimnych nóżek?

Aktywność kolagenu jest wątpliwa, gdyż tylko nieliczne aminokwasy biorą po przetrawieniu w procesach anabolicznych. Większość katabolizuję, zmieniając się w energię zostaje wydalona.

W 2010 roku w Instytucie Biofizyki Teoretycznej i Eksperymentalnej Rosyjskiej Akademii Nauk przez prof. Aleksieja Aleksiejewa – Colvita doczekała się wyników, w których to badacze rosyjscy stwierdzili unikalną anaboliczność aminokwasów kolagenowych użytych w Colvicie.

 

Ten jedyny ślad badań został zachowany w książce doktora Sergieja Batieczki:

„Nowa strategia zachowania zdrowia i przedłużenia młodości”.

Do kupienia w sklepie online

https://vitalcollagen.pl/sklep/colway/akcesoria/ksiazka-sergieja-batieczko/

 

COLVITA TO LIOFILIZAT A NIE HYDROLIZAT KOLAGENU RYBIEGO!!!

Po spożyciu w 100 % anabolizuę aminokwasy kolagenowe, które wchodzą w nasze tkanki.

Colvita jest, bowiem wynikiem wyjątkowego połączenia składników, pomagających suplementować od wewnątrz najważniejszą tkankę ludzkiego organizmu – tkankę łączną.

Nie istnieje na świecie bardziej zaawansowana biotechnologicznie kapsułka, ani tabletka przeciwko starzeniu się skóry i deficytowi kolagenu w tkankach!

To nie tylko unikalny na skale światową suplement diety, ale także nutrikosmetyk – odżywiający skórę i tkanki od środka!

COLVITA to ukoronowanie prac biotechnologicznych nad grupą produktów pozyskiwanych z rybiego kolagenu. To kompleks liofilizatu czystego tropokolagenu trzeciorzędowego, ekstraktu z alg morskich (chleb morza), i bioprzyswajalnej witaminy E w postaci tokoferoli i tokotrienoli.

 

COLVITA DLA SPORTOWCÓW

kolagen na stawy

W gronie sportowców w Polsce zrobiło się głośno wokół preparatu COLVITA  – suplementu na bazie liofilizowanego kolagenu rybiego.

Preparat chroniony patenetem zarejestrowanym pod numerem PL206813.

Weterani treningu, wiedzą doskonale, że spo­iwa kości z mięśniami w 90% składają się ze sznurów kolagenowych. To słabnąca z wiekiem zdolność syntezy kolagenu w ścięgnach przerywa karierę wielu sportow­com i bywa dramatem dla ludzi aktywnych. Gdy jeszcze kondycja dopisuje, gdy jeszcze mięśnie można by treno­wać – brakuje procesów kolagenogenezy w tkankach spajających aparat ruchu.

COLVITA, rewelacyjny suple­ment, który:

 • powoduje cykliczne wzrosty poziomu aminokwasów piazmatycznych, co wspomaga anaboliczną syntezę białek w organizmie i przyspiesza produkcję energii niezbędnej do skurczu mięśni
 • dostarcza ustrojowi pochodzących bezpośrednio z żywych trójspiral kolagenowych aminokwasów egzo­gennych: proliny, hydroksyproliny, lizyny, metioniny, leucyny, izoleucyny, feny- loalaniny, tryptofanu, waliny – jak również szeregu aminokwasów endogennych, co niezwykle wzmacnia efekty stosowania diety
 • wspomaga regenerację chrząstek, pozwala na kontro­lę bólów stawowych związanych z treningiem
 • przedłuża zdolność organizmu do syntezy kolagenu w ścięgnach i innych elementach aparatu ruchu
 • zatrzymuje procesy degradacji kolagenu w skórze, jej starzenie się i marszczenie, znakomicie przy tym sprzyjając znikaniu rozstępów, plam, blizn, bliznowców i sladów po wszelkich problemach dermatologicznych

 

COLVITA starszym przedłuża karierę! Młodszym sportowcom pomaga zwiększać wysiłek treningowy!

Preparat posiada analizę antydopingową nr S 201005881 Center for Preventive Doping Research – German Sport University, jednostki certyfikowanej przy M.K.0.1. Także liczne certyfikaty uznane międzynarodowo. COLVITA produkowana jest w reżimie farmaceutycznym, w standardach GMP, GSP i HACCP. To jeden z pierwszych suplementów wytworzonych w Polsce w normatywie ISO 22000 cert. nr 894/2010. Produkt i znak towarowy objęte są przez wyłącznego dystrybutora COLWAY prawem ochronnym UPRP.

Dlaczego zażywać Colvitę?

Odpowiada Dr Marek Jędryczka

Bo zawiera materiał rozrodczy, czyli mikronizowaną esencję plemni i legni prawdopodobnie najzdrowszej rośliny świata, jaką jest morszczyn pęcherzykowaty (Fucus vesiculosus – przyp. redakcji) i bardzo dobrą witaminę E w postaci tokofenoli i tokotrienoli. Ale oczywiście także, dlatego, że wsad proteinowy Colvity, to nie jest mieszanka dowolnych aminokwasów, jak zazwyczaj w takich specyfikach, ani nawet nie kolagen po hydrolizie enzymatycznej. Gdyby tak było, to nie polecałbym Colvity dziesiątkom, jeśli nie setkom już pacjentów, gdyż przyswajalność takich „kolagenów” jest słaba.

Kolagen w Colvicie jest jednak jak wzorzec aminokwasowy białek. To idealny kolagen pokarmowy, z którego w organizmie bez żadnego dodatku endogennego z wyjątkiem energii powstawać może każde białko organiczne. Jeżeli w procesach syntezy aminokwasów, jakie mamy w Colvicie weźmie udział kwas askorbinowy, to jak najbardziej powstawać z nich może kolagen każdego typu.

Jeszcze kiedyś tam, gdy nie miałem pojęcia o istnieniu zbiorów aminokwasowych całkowicie anabolicznych, takich jak w Colvicie, to już uważałem, że najlepszym materiałem budulcowym dla białek dla naszego organizmu są składowe kolagenu i globuliny. Nie żadnej albuminy, gluteliny, prolaminy, lecz właśnie kolagenu. Bo kolagen to połowa protein w organizmie, czyli pięć do ośmiu kilogramów żywej wagi Kowalskiego! Oczywiście, że każde białko trawione jest w układzie pokarmowym do poziomu pojedynczych aminokwasów. Jednakże z aminokwasów tworzących kolagen „wyjdą” w procesie metabolicznym wszystkie praktycznie białka, natomiast ze wszystkich nawet spożywanych białek nie wyjdzie kolagen. Żadna proteina nie ma, bowiem tej wartości odżywczej, co kolagen. Nie ma tych cech anabolicznych. Przy odpowiedniej aktywności ruchowej organizmu, z aminokwasów kolagenowych budują się też wszelkie aktyny czy inne mi oglobiny, o czym wie każdy sportowiec.

Colvitę należy jeść codziennie, bo zawiera samą esencję materiału genetycznego roślin, ale także samą esencję materiału budulcowego najszlachetniejszych białek, jakie wykształciła ewolucja. Kiedy ktoś nie ma przygotowania medycznego albo, chociaż dietetycznego, to być może nie zrozumie, co to jest całkowita anaboliczność, ale zawsze można mu powiedzieć, że aminokwasy z Colvity idą w stu procentach na budowę nowych komórek, co znaczy, że ani jednego z nich, spośród zjedzonych dziesiątek milionów nie da się odnaleźć podczas analizy kału. Po najedzeniu się golonką, czy produktami hydrolizy kolagenu, to już niestety nie jest takie oczywiste”.

               

DLA KOGO COLVITA ?

 1. Dla osób po 30 roku życia chcących zachować zdrowy i piękny wygląd.
 2. Dla sportowców, dla których zdrowe stawy to szansa na lepsze wyniki i wydłużenia czasu w obcowaniu z wyczynowym sportem.
 3. Dla kobiet planujących ciąże, bo przygotują swój organizm do nieludzkiego maratonu, jakim jest urodzenie zdrowego potomka, zapobiega rozstępom.
 4. Dla kobiet karmiących, – bo to jest najgorszy czas ubytki ich kolagenu ustrojowego w organizmie.
 5. Dla kobiet w okresie menopauzy.
 6. Dla osób po chemio i radioterapii, gdzie został w trakcie tej terapii zniszczony ich kolagen ustrojowy.
 7. Dla osób po złamaniach – kolagen wpływa na uzupełnienie deficytu matrycy kostnej.
 8. Dla Poprawia wzrok.
 9. Dla Wegetarian.
 10. Dla młodzieży w okresie dojrzewania.
 11. Osobom, chorym na choroby autoimmunologiczne, w tym Hashimoto, AZS.
 12. Dla tych, co chcą mieć piękne włosy, skórę i silne paznokcie.

 

Colvitę należy przyjmować zawsze z witaminą C, najlepiej naturalną z bioflawoindami z firmy Colway. Działają synergicznie.

Niespodzianka dla Ciebie 🙂

Kupując w autoryzowanym sklepie przez Producenta, wpisując w kupon rabatowy : PROMO otrzymasz 20 % rabatu.

https://vitalcollagen.pl/sklep/colway/suplementy/aktywny-kolagen-na-bolace-stawy-wlosy-i-paznokcie/

Witamina C – najlepsza w Europie

https://vitalcollagen.pl/sklep/colway/suplementy/witamina-c-colway/

 

Trzynaście lat temu, kiedy ten suplement został wprowadzany do Colway, na pewno takie dowody przydałyby się na pewno.

Dzisiaj to już produkt kultowy, za którym stoją świadectwa setek zadowolonych klientów, którym Colvita poprawiła, jakość życia.

I tak na przykład, jeśli posłużymy się tylko Internetem do w poszukiwaniu literatury, to trafiamy na ciekawe rzeczy:

 1. W bardzo dobrze udokumentowanym badaniu z 2009r. zespół naukowców z Kanady Wielkiej Brytanii i USA wykazał zmniejszenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów o 40 % u osób suplementujących się kolagenem:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2764342/

To znakomity wynik, gdyż osiągnięty za pomocą hydrolizatów kolagenu.

 1. Badacze Beth Izrael Hospital w Bostonie dysponując kolagenem niezdenaturowanym osiągnął wynik sensacyjny – zmniejszenie objawów u osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów w bardzo zaawansowanym stadium. Co godne uwagi, spośród 60 uczestników badania, u czterech osób odnotowano całkowitą remisję!

https://science.sciencemag.org/content/261/5129/1727.long

Te badania w COLWAY mają nieporównywalnie lepsze wyniki, bo są to wyniki naszych klientów, wiernych konsumentów od 13 lat.

 1. Bardzo wysokiej, jakości badanie z 2018r. obejmujące 131 kobiet po menopauzie, wykazało, że dzięki suplementacji kolagenem u urzędniczek wyraźnie wzrastała gęstość kości w kręgach i szyjce kości udowej.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5793325/

 1. Badanie opublikowane w 2014r. przeprowadzone na grupie kobiet w wieku od 35 do 55 lat wykazało wzrost elastyczności skóry po 4 tygodniach suplementacji kolagenem, mimo iż stosowano hydrolizat, czyli substancje o ograniczonej aktywności biologicznej.

https://www.karger.com/article/abstract/351376

 1. Ten sam producent przeprowadził w 2014 r kolejne badanie, które wykazało zmniejszenie zmarszczek po ośmiu tygodniach suplementacji

https://www.karger.com/article/abstract/355523

 1. Cellulit pojawia się wówczas, gdy warstwa tkanki tłuszczowej pod skórą naciska na tkankę łączną. Postawią nierówności zwane pomarańczową skórką.

To zjawisko może wzbudzać zaniepokojenie, ale cellulit ma od 80 do 90 % kobiet. Ale na to ma wpływ też czynnik odżywiania w dzisiejszym świecie.

Badanie przeprowadzone w 2015 roku, obejmuję 105 kobiet w wieku od 24 do 50 lat, wykazało znaczną poprawę wyglądu skóry po sześciu miesiącach suplementacji kolagenem.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4685482/

 1. Kolagen pomaga spalać tłuszcz i budować mięśnie, ponieważ zawiera dużo glicyny. Glicyna jest aminokwasem budującym kreatynę, która jest źródeł energii dla mięśni w trakcie wysiłku fizycznego. W badaniu przeprowadzonym w 2015 roku z udzielam 53 mężczyzn z sarkoenią (jest to spadek masy mięśniowej związany z wiekiem), uczestników zażywających kolagen zwiększyła się masa mięśniowa i zmniejszyła tkanka tłuszczowa, w porównaniu z grupą otrzymującą placebo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4594048/

 1. Badanie z 2003 roku wykazało, że osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego mają niski poziom kolagenu. Być może uzupełnienie kolagenu będzie pomocne w odbudowaniu tkanek wyścielających przewód pokarmowy i poprawienie stanu jelit.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14600124

9.     CHOROBA HASHIMOTO to zły STAN SKÓRY I WŁOSÓW

W niedoczynności tarczycy często obserwuje się charakterystyczny zespół zmian skórnych – głównie nadmierną suchość i rogowacenie skóry. Skóra chorego ma żółtawe zabarwienie, jest zgrubiała, sucha i słabo ucieplona. Na całej powierzchni ciała ulega ona znacznemu przesuszeniu, stając się stopniowo bardzo szorstką. Częste są również obrzęki w różnych miejscach ciała i w obrębie twarzy. Paznokcie są charakterystycznie pogrubiałe i kruche. W regulacji aktywności mieszkowej, (czyli w procesie wzrostu włosa) naczelną rolę spełniają hormony płciowe i tarczycy.

Wpływają one bezpośrednio na włosy poprzez specjalne receptory, które pobudzone przez właściwy hormon wywołują konkretną reakcję. Receptory dla hormonów tarczycy są zlokalizowane w newralgicznych dla włosa miejscach tj. na fibroblastach i keratynocytach mieszka włosowego, a więc odpowiadają za tempo jego wzrostu oraz jakość wytworzonego włosa. Jednak hormony tarczycy wpływają również pośrednio na włosy poprzez regulację metabolizmu i podaży tlenu. W wyniku tych nieprawidłowości do mieszka włosowego dociera mniej substancji odżywczych. Dlatego też, jeżeli tarczyca działa w sposób nieprawidłowy niemal w 100% można się spodziewać, że kondycja naszych włosów bardzo się osłabi. W chorobie Hashimoto bardzo często, oprócz wypadania, obserwuje się włosy suche i łamliwe, trudne do rozczesania i bez połysku. Niezwykle znamienny dla choroby Hashimoto jest stan włosów, które nagle zaczynają nadmiernie wypadać. 

Najważniejsze w zatrzymaniu wypadania włosów w związku z zaburzeniami funkcjonowania tarczycy jest jak najszybsza diagnoza i leczenie farmakologiczne, dzięki któremu poziom hormonów tarczycy wróci do normy. Każda kuracja na skórę i włosy, bez podjęcia odpowiedniego leczenia farmakologicznego jest skazana na porażkę. Jednak, warto zatroszczyć się o swoje zdrowie i estetyczny wygląd skóry i włosów w sposób szczególny, nie tylko przyjmując leki.

Pierwszą ważną czynnością, jaką powinniśmy podjąć jest modyfikacja diety. 

Szczególnie ważne dla odbudowy włosów są przede wszystkim pierwiastki i mikroelementy, ale również zasilenie organizm w aminokwasy pochodzące z ryb słodkowodnych, które zawiera Colvita.

Jest to wyjątkowo cenny skład dla włosów, skóry i paznokci, ponieważ zasila ona macierz włosa w kolagen, która jest budulcem tanki łącznej.

Świetnie w pielęgnacji skóry odwodnionej sprawdza się również Kolagen Graphite, zarówno w formie żelu do smarowania włosów po ich umyciu.

https://vitalcollagen.pl/sklep/colway/kolageny-naturalne/kolagen-naturalny-graphite/

Jak i suplementu, powodując zwiększenie zapasów nawilżenia i odbudowę włókien kolagenowych skóry.

https://vitalcollagen.pl/sklep/colway/suplementy/colvita/

Polub i udostępnij: