Jeśli pić kranówkę, to tylko w Krakowie!

Kraków zimną zasnuty jest smogiem, ale paradoksalnie wodę ma najczystszą. I to na świecie. Pierwszą lokatę zajęła woda z Singapuru.

Poza Singapurem i Polską, badano wodę w takich krajach, jak Holandia, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, a ponadto Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Rosja, Norwegia, Szwajcaria, Japonia, Francja i Cypr.

Ma więcej substancji mineralnych niż wody stołowe – zapewnia w wywiadzie Pan Robert Żurek z MPWiK

https://swiatoze.pl/woda-krakowie-druga-najczystsza-woda-swiecie/

Wodociągi krakowskie odchodzą od chlorowania wody. Wybierane są zaś nowoczesne metody uzdatniania i dezynfekcji.

No dobrze, jeśli już zdecydowaliśmy się, że będziemy pić wodę z kranu w domu nie ma takiego problemu, bo nalewy prosto do szklanki.

Co robić jak chcemy zabrać ze sobą wodę z domu do pracy, na spacer, na wycieczkę? Czy jesteśmy skazani ponownie do nalewania jej do plastikowej butelki?

Tutaj polecam Ci artykuł o butelkach z plastiku

https://vitalcollagen.pl/2019/09/01/woda-z-plastikowych-butelek-czy-wiesz-co-pijesz/

Zamiennikiem plastikowej butelki jest butelka ze szkła bromokrzemowego. Z uwagi na mundurek, w który jest ubrana jest także nietłukąca. Zaufaj mi już kilka razy wyleciała mi z rąk na nordic walking i na siłowni – nic się nie stało.

Dodatkowym atutem jest to, że krzem chroni wodę przed namarzaniem się bakterii. Możesz przechowywać wodę w samochodzie, nagrzeje się i nic się z wodą nie stanie, w przeciwieństwie do butelki plastikowej.

O zaletach tej butelki możesz poczytać jeszcze tutaj

https://vitalcollagen.pl/sklep/akcesoria-pl/szklanabutelka/

 

 

 

 

 

 

 

Polub i udostępnij: